Inscriere invatamant primar 2021/2022

Completarea cererilor-tip de înscriere de către părinți/ tutori legal instituiți/ reprezentanți legali, online sau la unitatea de învățământ la care solicită înscrierea copiilor se face în perioada 29 martie –28 aprilie 2021

pe site-ul https://inscriere.edu.ro/ - formularul online care permite părinților să precompleteze online datele necesare pentru înscrierea copiilor în învățământul primar.

Ø  Mesaj pentru părinți: Atenție! Completarea acestei cereri de înscriere nu garantează înscrierea copilului dumneavoastră în unitatea de învățământ și nu elimină obligativitatea de a vă prezenta la unitatea de învăţământ unde doriţi înscrierea cu dosarul complet al copilului, în vederea validării prezentei cereri. Acest formular vă permite doar să vă prezentați la secretariatul școlii cu datele copilului pre-completate, scurtând timpul de așteptare al dumneavoastră și al celorlalți părinți.

CERERE-TIP_CLSPRG_2021_ETAPA_I

CALENDARUL ÎNSCRIERII ÎN ÎNVĂȚĂMÂNTUL PRIMAR pentru anul școlar 2021-2022

Metodologia de înscriere a copiilor în învățământul primar pentru anul școlar 2021-2022

Anexele 1, 2 și 3 ale metodologiei de înscriere

CALENDARUL ÎNSCRIERII ÎN ÎNVĂȚĂMÂNTUL PRIMAR pentru anul școlar 2021-2022 - PROIECT